реферат на тему друга світова війна

реферат на тему друга світова війна

Тема 1. Причини і початок Другої світової війни. Події 1939-1941 рр.  Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 р. нападом Німеччини на Польщу. Причинами війни стали: увесь попередній розвиток міжнародних відносин та прагнення Німеччини, Японії та Італії до переділу світу і світового панування.

Заволодівши стратегічною ініціативою на початку війни, Німеччина до літа 1941 р. встановила свій контроль над континентальною Європою (крім СРСР). Реферат Друга світова війна і Україна.

Тема: Новые рефераты. Реферат на тему. Друга світова війна и Україн. виконан студент 1-го курсу. заочної форми навчання.  Аналізуючі суть Другої Світової Війни в истории нашого народу, мусим самперед відповісті коли розпочалася ця війна для нашого народу? Відомо, что Жителі Волині и Галичини могли двічі вступаті в боротьбу проти німецькіх військ у складі других окупаційніх армій: у вересні 1939 — на боці Польщі, а в 1941-1945 — на боці России. Друга світова війна — рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі і тривала довгих б років. Вогняний смерч пронісся над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопив простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав.

Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Уже більше ніж півстоліття відділяє нас із того часу, коли людство відсвяткувало велику перемогу над фашизмом і мілітаризмом.

За ці роки світова історіографія Другої світової війни наг Реферат: Друга Світова війна. ДРУГА МИРОВ?АЯ ВОЙН?А 1939-45, розпочато Німеччиною, Італією і Японією. 1 вересня 1939 Німеччина втрутилася у Польщу. Великобританія й Франція 3 вересня оголосили Німеччини війну. У — травні 1940 німецько-фашистські війська окупували Данію та Норвегію, 10 травня 1940 вторглися у Бельгію (капітулювала 28 травня), Нідерланди (капітулювали 14 травня), Люксембург, та був через територію до Франції (капітулювала 22 червня; наприкінці у Лондоні створили комітет Вільної, з липня 1942 — Сражающейся Франції). 10 червня 1940 під час війни за Німеччини вступила Італія.

У 194 “Друга світова війна, — говорив 1940 р. нарком закордонних справ.Молотов, — дозволить нам захопити владу в Європі, як перша світова війна дозволила захопити владу у Росії”. Напередодні війни Червона армія мала 9,6 млн бійців і командирів, 303 дивізії, близько 23 тис. танків і 25 тис. літаків.  Отже, попри волю свого народу Україна опинилася в епіцентрі світової війни, стала театром збройного протистояння могутніх імперських сил Європи — тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна. За таких обставин український народ був не в змозі істотно впливати на свою долю, адже Україна й надалі залишалася тільки об’єктом, а не суб’єктом міжнародної, зокрема європейської, політики. Реферат на тему Початок Другої світової війни. Дивитись Завантажити. ПЛАН.

Події 1939-1941 рр. Причини, характер та періодизація Другої світової війни. Напад Німеччини на Польщу.  Друга світова війна буде надзвичайно складним, суперечливим і трагічним явищем в історії людства. Вона стала наслідком цілеспрямованої групи держав, яку світове товариство невзмозі було стримати. І війну було втягнуто 72 держави.

У країнах, які взяли участь у війні, було мобілізовано близько 110 млн. чол. У ході війни загинуло понад 66 млн.

Убивство австрійського ерцгерцога Франца Фернаднда в Сараєво у 1914 р. стало причиною, яку Австро-Угорщина використала для початку Першої світової війни. Друга світова війна. Атлантика Західна Європа Східна Європа Середземномор’ї Африка Тихий океан. Друга світова війна [6] (1 вересня 1939 [7] — 2 вересня 1945 [8]) — війна двох світових військово-політичних коаліцій, що стала найбільшою війною в історії людства (світова війна). У війні брало участь 72 держави, що існували на той момент (80% населення земної кулі [9]). Бойові дії велися на території трьох континентів і у водах чотирьох океанів.  Основною темою конференції було взаємна відмова від висунення вимог компенсації за шкоду, заподіяну під час бойових дій в Першій світовій війні. Результатом конференції стало укладення Рапалльского договору 16 квітня 1922 між РРФСР і Веймарської республікою. Дру́га світова́ війна́ — глобальний збройний конфлікт, що тривав від 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року. У війні взяло участь понад 60 країн, зокрема всі великі держави, які утворили два протилежні військові табори: блок країн Осі та антигітлерівську коаліцію («союзники»). Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб.  Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці досить дискусійним і неоднозначним.

Більшість дослідників виділяють такі основні причини: Версальсько-Вашингтонська система, що встановила несправедливі, на думку деяких держав, кордони (серед іншого — недостатнє врахування етнічного принципу) та систему економічних і політичних взаємин Мета: розкрити причини і характер Другої світової війни; охарактеризувати хід бойових дій у 1939-1941 рр; показати причини успіхів Німеччини на першому етапі війни; Формувати в студентів навички аналізу, вміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах.; Сприяти вихованню патріотизму, національної свідомості та гідності.

Конспект на урок Всесвітня історія скачати Друга Світова війна 1939-1945 — презентація з всесвітньої історії на порталі GDZ4YOU — з нами вчитись дійсно легко, відчуй це!  Друга Світова війна. Слайд #3. Друга світова стала найбільшою війною в історії людства. У ній брали участь десятки країн. Ніколи до цього історія не знала війни з такою кількістю жертв. Наша країна теж була залучена в ці події. Немає родини, яка б не втратила близьких у цьому кошмарі. Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року.

У цей день фашистська Німеччина напала на Польщу, розділивши її територію з Радянським Союзом. Потім Японія почала війну з США. Захопивши половину Європи, фашисти пішли війною на Радянський Союз, де панував інший тоталітарний режим. Друга світова війна тривала шість років і закінчилася аж в Другою причиною війни був той факт, що на початку 20 ст. розвиток науково-технічного прогресу привів до появи нових, більш могутніх засобів винищення людей. Почалася гонка oзброєнь, на якій наживалися військові монополії. Одночасно відбувалася мілітарізація свідомості величезних мас людей. Існувала можливість владнати конфлікт мирним шляхом, об»єднавши зусилля Росії, Англії, Франції. Але аналіз міжнародної ситуації напередодні війни свідчить, що це не так.  Реферат на тему: Початок першої світової війни, її причини та характер. Виконала: Житник Олена Петрівна студентка І курсу, заочного ф-ту за спеціальністю 6108. Презентація на тему: «Друга Світова війна 1939-1945». Завантажити презентацію. Отримати код.  Наймасштабніша в людській історії Друга світова війна стала логічним продовженням Першої світової війни. У 1918 році кайзерівська Німеччина програла країнам Антанти. Результатом Першої світової війни став Версальський договір, по якому німці втратили частину своєї території. Німеччині було заборонено мати велику армію, флот і колонії. В країні почався небувалий економічний криза. Він посилився ще більше після Великої депресії 1929 року. Німецьке товариство важко пережило свою поразку.

Виникли масові реваншистські настрої. На бажання «відновити історичну справедливість» стали грати політики-поп Другою причиною війни був той факт, що на початку 20 ст. 3 Причини другої світової війни Несправедливість Версальської системи поставила багато народів у принизливе становище, які прагнули до реваншу, нового переділу світу (Німеччина, Італія, Японія) Несправедливість Версальської системи поставила багато народів у принизливе становище, які прагнули до реваншу, нового переділу світу (Німеччина, Італія, Японія) Економічна криза 30-х років загострила суперечності між країнами світу, що позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за.  Економічна криза 30-х років загострила суперечності між країнами світу, що позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Розв’язанню війни сприяла політика урядів Англії та Франції, спрямована на умиротворення агресора План. 1. початок війни.  Друга світова війна вступила в новий період. Практично за два тижні нацистські війська просунулися на північно-західному напрямку на 500 км, на західному — на 600 км, на південно-західному — на 350 км. За три тижні війни радянські війська втратили близько 1 млн. солдат і офіцерів, 3,5 тис.

літаків, 6,5 тис. танків, 20 тис. гармат і мінометів. У війні взяло участь понад 60 країн, зокрема всі великі держави, які утворили два протилежні військові табори: блок країн Осі та антигітлерівську коаліцію. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб. Супротивні держави кинули всі економічні, промислові та наукові можливості на потреби фронту, стираючи різницю між цивільними та військовими ресурсами. Загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб, більшість із яких були мешканцями Радянського Союзу   For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Home. News. Реферат на тему: Друга світова війна і Україна. Вступ. Початок другої світової війни і Україна. 2. Окупація українських земель фашистською Німеччиною.

3. Партизанська боротьба в Україні. Діяльність ОУН і УПА. 4. Визволення України від німецько-фашистських загарбників. Вклад українського народу в перемогу над фашизмом.

Висновок. Список використаної літератури. В наш час постає багато питань щодо другої світової війни і її відношення до нас, українців. Чи справді найкровопролитніша за всю історію людства війна була для нашого народу “великою вітчизняною війною”? Датою початку війни прийнято вважати 1 вересня 1939 року, коли Німеччина розпочала окупацію Польщі; Британія та Франція оголосили війну Німеччині через два дні. Інші дати початку війни: початок японської інтервенції в Манчжурію 13 вересня 1931 та початок другої японсько-китайської війни 7 липня 1937 року.

Причини. Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці досить дискусійним і неоднозначним. Але більшість дослідників виділяють такі причини, які призвели до початку Другої світової війни: 1) Версальсько-Вашингтонська система, яка встановила несп Друга світова війна в Європі. Голокост відбувався в ширшому контексті Другої світової війни. Друга світова війна була найбільш масштабним та руйнівним конфліктом в історії. Адольф Гітлер і нацистський режим прагнули побудувати величезну нову імперію «життєвого простору» (Lebensraum) для німців у Східній Європі, усунувши місцеве населення. Мета нацистів зміцнити німецьку «панівну расу» призвела до переслідувань і вбивств євреїв та багатьох інших народів. Ключові факти. Німеччина почала Другу світову війну, вторгшись до Польщі 1 вересня 1939 року. У наступні роки Німеччина вторглася до 11 кра

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

порівняти умови варшавського та ризького договорів

дпа 9 клас українська мова диктант 2021

плейлисты m3u