порівняти умови варшавського та ризького договорів

порівняти умови варшавського та ризького договорів

Договір містив такі умови: 1. Польський уряд визнавав право Української Народної Республіки на відповідну територію, межі якої будуть визначені договорами УНР з її сусідами. Польща визнавала Директорію і головного отамана. Петлюру найвищою владою УНР.  Варшавський договір сприйняли в Україні як велике нещастя. Особливе незадоволення він викликав у Галичині, перекреслюючи боротьбу української громадськості Галичини за незалежність. Незадоволені договором були члени Директорії.  Ризький мирний договір став кінцевим існуванням незалежності Української держави, за яку боровся народ у 1917-1920 pp. Українська революція 1917-1920 pp. зазнала поразки.

Варшавська угода. Інтервенція польських військ. Наступ радянських військ на Варшаву. Ризький мир. Вступ. Але зусилля українців у боротьбі за власну державність, за відновлення територіальної цілісності своєї країни не були даремні.  За умовами Версальського мирного договору Німеччина визнавала незалежність польських земель, що входили до складу дореволюційної Росії, а під час війни були окуповані кайзерівськими військами, і віддавала їй частину Верхньої Сілезії.

В кордони Польської держави включалися також польські землі, що перебували у складі колишньої Австро-Угорщини. 2. 3. 4. 5. Порівняйте умови мирного договору у Брест-Литовську 1918р. з Ризьким мирним договором 1921р. 9 лютого 1918 р. договір між УНР і державами німецького блоку було підписано. Що стосується суті Брестського мирного договору, то: 1. У преамбулі договору визнавалась незалежність УНР. Кордонами між Австро-Угорщиною і УНР проголошувались ті, які існували між Російською і Австро-Угорською імперіями до 1914 р., тобто вся Галичина, Закарпаття, Північна Буковина залишались за Австро-Угорщиною, зате вся Холмщина, Підляшшя поверталися Україні. Відновлювалися дипломатичні і консульські стосунки. Варшавський договір викликав незадоволення серед української громадськості. Наприкінці травня 1920 р. у Празі відбулася конференція українських ессерів, у якій взяли участь М. Грушевський, О. Жуківський, М. Шаповал та інші представники еміграції. Вони заявили, що Варшавський договір є незаконним Винниченко виїхав на Україну, щоб переконати більшовицький уряд створити радянську самостійну Україну, але не мав успіху і повернувся за кордон. Голова Всеукраїнського трудового комітету. Вітик звернувся до Москви з декларацією, в якій констатував, що Варшавський договір укладений незаконно і про Останнім часом відносини між Польщею та Україною на «історичному фронті» складаються не найкраще.

Та все ж іноді сторони ніби шукають порозуміння. Принаймні польські історики й політики намагаються подавати Варшавський договір, підписаний Юзефом Пілсудським і Симоном Петлюрою 21 квітня 1920 р., як своєрідний приклад «польсько-української співпраці». Чи справді це так? І чи може цей договір стати для нас таким прикл Варша́вський договір — міждержавний договір Польщі і Української Народної Республіки, згідно з яким в обмін на визнання незалежності УНР і військову допомогу, Симон Петлюра погоджувався визнати українсько-польський кордон по річці Збруч і далі по Прип’яті до її гирла. Згідно з договором польський уряд Юзефа Пілсудського відмовився від намірів розширити територію Польщі до кордонів Речі Посполитої 1772 року та визнав УНР. До Польщі мала відійти Східна Галичина та 5 повітів Волині, тобто територія, що належалаАвстро-Угорщині і Росії. Передумови угоди.

ответил 26 Апр, 18 от Krissturkevich_zn

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

якз дрища стати качко за инеділю у сільських умовах

творы беларускіх пісьменнікаў пра сапраўднае сяброўства 3 клас чытаць гэта якія водзывы

плейлисты m3u