реферат на тему іван сірко

реферат на тему іван сірко

Приклад шкільного твору на тему: Образ Івана Сірка в моєму уявленні (I варіант) на УкрЛібі.  Читаючи українські народні перекази та легенди, я зміг познайомитись із постаттю Івана Сірка, який, за історичними відомостями, був кошовим отаманом Запорозької Січі, видатним українським полководцем. Також Іван Сірко прославився героїчними вчинками підчас визвольної війни 1648-1654 pp.

Коли я прочитав легенду «Як Сірко переміг татар», зміг чітко уявити собі цього героя. Мені здається, що це був веселий, кмітливий і сміливий чолов’яга. Ще й до того ж він, мабуть, був характерником. А як же інакше! Тільки запорожці-характерники могли перетворюватись у різних тварин і залишатися с Іван Сірко — презентація з історії України на порталі GDZ4YOU — з нами вчитись дійсно легко, відчуй це!  Молоді роки Іван Сірко народився приблизно між 1605—1610 роками. Це засвідчують результати досліджень останків Сірка, згідно з якими кошовому отаманові на момент його смерті було 70-75 років. Від першого дослідника біографії Сірка, Дмитра Яворницького, пішла думка про те, що майбутній кошовий отаман народився в Слобідській Україні в слободі Мерефі. Однак Мерефа була заснована лише 1658 року, тобто після народження Сірка. Сучасні дослідники вважають, що Іван Сірко походив зі Східного Поділля, а місцем його народження було сотенне місто Брацлавського полку Мурафа за кілька кілометрів від Кальник Іван Дмитрович Сірко родом із Поділля, можливо з Вінниччини, з дрібної шляхетської сім’ї, стверджують його біографи. Рік народження невідомий, ймовірно, він народився десь на початку XVII ст.  «Сірко — воїн славний і в ратному ділі великий здобутник». Сірко ходив з Богданом Хмельницьким морським походом на Трапезунд, а з 1646 року спільно з Хмельницьким вів переговори про участь козаків на чолі з Сірком у Французько-іспанській війні в протоці Па-де-Кале за взяття фортеці Дюнкерк, яку французи ніяк не могли відбити в іспанців. Давши морський бій іспанській ескадрі на підступах до Дюнкерка, Сірко з козаками взяв місто протягом однієї ночі. Отаман Іван Сірко. РА “Тандем-У” Запоріжжя 1999. Запорозьке козацтво подарувало світові цілу плеяду видатних вождів, які мужньо протистояли іноземним загарбникам. Найяскравіша постать серед них, якщо говорити про часи по смерті Богдана Хмельницького, — кошовий отаман Іван Сірко. Ще за життя його ім’я було оспіване в думах та піснях, увійшло в легенди, стало символом не тільки запорозького козацтва, а й усього волелюбного духу українського народу.  Від першого дослідника біографії Сірка славетного українського історика Дмитра Яворницького пішла думка про те, що майбутній кошовий отаман народився в Слобідській Україні в слободі Мерефі (нині м.Мерефа Харківської області).

СІРКО Іван Дмитрович. Ватажок запорозьких козаків у другій пол. XVII ст.  У 1658 р. Сірко разом з І. Богуном очолив народне повстання проти І.

Виговського та групи української козацької старшини, що пішла на угоду з польськими панами. В 1658 та 1659 рр. очолював боротьбу запорозького козацтва проти татарських орд що були союзниками І. Виговського. Найбільшого розмаху діяльність Сірка набула під час організації походів проти турецько-татарських нападників наприкінці 50-х — на початку 60-х років. Так, козаки провели операції проти турецьких фортець у пониззі Дніпра, знищили передмістя Очакова — фортецю Іслам-Кермен і захопили багато полонених. Іван Дмитрович Сірко (близько 1610 — 1680), славетний кошовий отаман Запорозької Січі уособлював, мабуть, як ніхто з когорти визначних українських полководців XVII століття, лицарську вдачу.

Військовий і політичний український діяч, до самої смерті, обирався січовиками кошовим отаманом, тому й цілком справедливо вважався найуспішнішим оборонцем українського народу. Дванадцять разів Запорозька Січ обирала Івана Дмитровича Сірка кошовим отаманом. Україна — Лівобережна, Правобережна, Слобожанщина — в 60-70-ті роки XVII ст.

не знала людини, яка б могла зрівнятися популярністю з Іваном Сірком. Молоді роки Іван Сірко народився приблизно між 1605—1610 роками. Сучасні дослідники вважають, що Іван Сірко походив зі Східного Поділля, а місцем його народження було сотенне місто Брацлавського полку Мурафа за кілька кілометрів від Кальник Ще за життя його ім’я було оспіване в думах та піснях, увійшло в легенди, стало символом не тільки запорозького козацтва, а й усього волелюбного духу українського народу.  Сірко часто вносив пожертви на храми та монастирі, відзначався високими моральними якостями, почуттям власної гідності. Був це сильний, мужній воїн, суворий і навіть жорстокий до ворогів та запроданців. Ще за життя його ім’я було оспіване в дум. ?? ?? науковий реферат з їсторії україни.? ?80-? XVII? 2 Іван Сірко народився приблизно між роками. Іван Сірко народився приблизно між роками. Сучасні дослідники вважають, що Іван Сірко походив зі Східного Поділля. Результати досліджень кошовому отаманові на момент його смерті було років Результати досліджень кошовому отаманові на момент його смерті було років 1663 році Іван Сірко вперше став кошовим отаманом Війська Запорозького році Іван Сірко вперше став кошовим отаманом Війська Запорозького. 3 Родина І. Сірка Софія Сірчиха дружина Івана Сірка. Народила Івану двох синів Пет Предлагаемая статья исследует особенности интерпретации фигуры Ивана Сирко в произведениях Марии Морозенко «Иван Сирко, большой колдун», «Иван Сирко, славный кошевой». Целью работы является раскрытие особенностей художественного видения казацких реалий, обращение к мистическим силам, которые были помощниками казакам в победе над врагами, а также анализ и сопоставление особенностей воспроизведения этого персонажа в художественном тексте и исторических источниках. Кошовий отаман Іван Сірко (1605 – 1680) – просто легендарна особистість. Він ходив походами на Османську імперію та Крим, керував козаками в часи Тридцятирічної війни, володів магією та не програв майже жодної битви. То яким був цей лицар козацької України? Легенди та факти про «вовка» Сірка. Життя Івана, оповите легендами, неначе штаб квартира ООН прапорами. Скільки всього містичного та міфічного мабуть не придумали про жодного з козацьких лідерів. Спробуємо розвіяти декілька міфів, які міцно укорінилися в нашій історичній пам’яті. По-перше, багато хто думав, що кошовий отамана запорожців пох Іван Сірко народився приблизно між 1605—1610 роками. Сучасні дослідники вважають, що Іван Сірко походив зі Східного Поділля, а місцем його народження було сотенне місто Брацлавського полку Мурафа за кілька кілометрів від Кальника. За перека

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

якз дрища стати качко за инеділю у сільських умовах

творы беларускіх пісьменнікаў пра сапраўднае сяброўства 3 клас чытаць гэта якія водзывы

плейлисты m3u